Dlaczego warto współpracować z agentem w czasie pandemii?

  • 4 lata temu
  • Nieruchomości

 

 

Obecna sytuacja związana z panującym koronawirusem, z którą wszyscy się zmagamy dotknęła wiele aspektów życia, wiele branż, również branżę nieruchomości. Eksperci dywagują nad tym czy ceny będą spadać, rosnąć, czy może utrzymają się na takim samym poziomie. Czy warto teraz inwestować, czy sprzedawać, czy ludzie będą odkładać na później zakup nowego, wymarzonego lokum?  

Ja chciałabym jednak poruszyć inną kwestię, a mianowicie to jaka jest rola pośrednika w obecnej sytuacji i co oznacza to dla naszej profesji, a co za tym idzie w jaki sposób możemy Wam pomóc, Drodzy Klienci.

Nie od dziś wiadomo, że stojąc przed decyzją o zakupie bądź sprzedaży nieruchomości dużo osób zastanawia się jak „zaoszczędzić”, więc myśląc o współpracy z biurem porównują koszty usługi i decydują się na biura, które oferują niższą prowizję, pozornie w ten sposób oszczędzając. Nie wiążąc się umową na wyłączność tylko otwartą, umożliwiają kilku pośrednikom zajmowanie się ofertą, a przecież jedna dobrze przygotowana i wypromowana oferta w zupełności wystarczy.

Wielu pośredników posiadających tę samą nieruchomość w ofercie oznacza, że właściciel udostępnia ją różnym agentom, o których de facto niewiele wie, bo nie łączą ich żadne relacje, na które my stawiamy,  a każdy z agentów w różnym czasie przyprowadza swoich klientów. Co więc z bezpieczeństwem i minimalizowaniem ryzyka podczas prezentacji? Zajmując się ofertą jako jedyne biuro możemy pozwolić sobie na to, by wszystkie zainteresowane osoby umówić w określonych godzinach, w jednym terminie, który będzie dogodny dla właścicieli i umożliwi im opuszczenie nieruchomości, zostawiając pod naszą opieką niejako swój majątek, co w przypadku „przypadkowych biur” byłoby niemożliwe i właściciele musieliby sami narażać się na bezpośredni kontakt z osobami oglądającymi.

Wiedząc, że jako jedyni odpowiadamy za ofertę możemy zaangażować większe środki marketingowe w postaci wirtualnego spaceru czy filmu video, który umożliwi dokładne przejście po nieruchomości nie ruszając się z własnego domu, bez konieczności umawiania się na prezentację, a kontakt bezpośredni zainicjowany będzie tylko od osób realnie zainteresowanych z poważnymi propozycjami lub zamiarami kupna.

Jako nowoczesne biuro działamy w mediach społecznościowych, od dawna więc nowinki technologiczne w postaci prezentacji online, czy spotkania online nie stanowią dla nas przeszkód. Taka forma także jest możliwa.

Co w przypadku jeżeli popyt na nieruchomości będzie mniejszy niż dotychczas? Jako sprzedający musisz wiedzieć, że tym bardziej teraz nasza rola będzie kluczową, bo oferta będzie musiała wyróżniać się z tłumu, będzie musiała być dopieszczona o te narzędzia o których wspomniałam po to, by stworzyć maksimum komfortu i bezpieczeństwa przeprowadzając transakcję w dużej mierze zdalnie.

Jesteś osobą poszukującą? Zlecenie poszukiwania nieruchomości dla Ciebie pośrednikowi pozwoli Ci na pozostanie w domu, bez konieczności odwiedzania kilku czy nawet kilkunastu mieszkań/domów.

Sprzedaż nieruchomości jest naszą pracą, więc najlepiej wiemy co, gdzie i jak załatwić. Skompletowanie dokumentów niezbędnych do finalizacji transakcji dla osoby, która nie robi tego na co dzień w obecnej sytuacji będzie stanowić jeszcze więcej trudności i jeszcze więcej straconego czasu oraz nerwów.

Tak więc Twoją nieruchomość zostaw nam, a Ty zostań w domu! 

Natalia Kułton – Twój Pewny Doradca ds. nieruchomości w Biurze Advestor Premium House

Porównaj oferty

Porównaj