MLS – czyli inne źródło, w którym wypromujemy Twoją nieruchomość

  • 2 lata temu
  • Aktualności Nieruchomości

Co to jest system MLS?

Jeśli zastanawiasz się, czym jest system MLS, to dobrze trafiłeś! Z angielskiego Multiple Listing System – to system współpracy dla pośredników w obrocie nieruchomościami.

Pierwsza myśl? To pośrednicy współpracują? Przecież są dla siebie konkurencją. Czy rzeczywiście tak jest, albo czy tak powinno być?

Dobre, szanujące się biura nieruchomości działające na umowach na wyłączność jak najbardziej będą ze sobą współpracować. Będą ponieważ wiedzą, że jest to jedna z dróg do szybkiej sprzedaży Twojej nieruchomości.

Jak działa system MLS?

Jak to działa? Przygotowana oferta trafia do MLS-a, co za tym idzie jest udostępniana wszystkim agentom, a więc wszystkich ich klientom, którzy takiej nieruchomości mogą poszukiwać. Agent, który ma ustawione zlecenie na poszukiwanie od razu dostaje powiadomienie, że oferta, która może spełniać dane parametry pojawiła się. Jednym kliknięciem taką ofertę może pobrać i drugim kliknięciem przesłać do swojego klienta.

Przypuśćmy, że jego klient jest zainteresowany, umawiamy się na prezentację, nieruchomość spodobała się, chce nieruchomość nabyć, a ona nawet nie zdążyła pojawić się na ogólnodostępnych portalach.

Myślisz jak to możliwe? Dla nas agentów jest to dobre miejsce, żeby z nową ofertą ruszyć właśnie tutaj. Po pierwsze do MLS-a możemy dodać „zajawkę” – zdjęcia robocze, roboczy opis, tak żeby oferta zaczęła już pracować, żyć podczas kiedy np. czekamy na sesję od fotografa. Po drugie, kiedy tutaj oferta ma swoją premierę dajemy innym agentom sygnał pt: „słuchajcie – ta oferta jest na razie tylko dla Was, spieszcie się zanim trafi na portale”. Po trzecie, czy gdybyś poszukiwał nieruchomości, a Twój agent, któremu zleciłeś szukanie podsunąłby Ci właśnie taki kąsek, który masz szansę widzieć jako pierwszy, bo jest off-market nie byłbyś zadowolony? A co za tym idzie bardziej decyzyjny wiedząc, że już za parę dni więcej osób może być zainteresowanych i nieruchomość może uciec Ci sprzed nosa?

Działając w ramach MLS-a na Twoją ofertę z łatwością trafić może np. osoba z innego miasta. Zleciła poszukiwanie swojemu agentowi, jest z daleka, nie ma czasu żeby jeździć i oglądać wszystko, chce dostać tylko te sprawdzone, aktualne oferty. Taki agent chętniej zaprezentuje swojej klientce nieruchomość znalezioną w Systemie MLS, bo wie, że jest ona kompletna, aktualna, zweryfikowana przez innego pośrednika, więc transakcja nie będzie obarczona niewiadomymi, niespodziewanymi sytuacjami, które mogą wyniknąć z niewiedzy osoby, która działa samodzielnie wystawiając swoją ofertę. Ponieważ do Systemu MLS należą profesjonalne biura pracujące na zasadzie umów na wyłączność. Tutaj oferty są kompletne, rzetelne i sprawdzone.

Co dla Ciebie Drogi Kliencie jest istotne? Co powinieneś wynieść po przeczytaniu tego artykułu? Podejmując współpracę z biurem nieruchomości, z pośrednikiem dowiedz się, czy ten agent współpracuje z innymi pośrednikami lub czy należy do Systemu Wymiany Ofert, czy oferta będzie dostępna dla każdego, czy będzie współpracował ze wszystkimi agentami i nie będzie uzależniał transakcji od tego kto się zgłosi na ofertę i czy zechce zapłacić mu prowizję, czy nie? Taka informacja powinna zostać zawarta w umowie, jako jeden z elementów, do których agent się zobowiązuje.

W ten o to sposób Twoja oferta ma szansę na zdecydowanie szybszą sprzedaż, na kolejną ścieżkę promocji, działań marketingowych.

Pamiętaj – mylnie wiele osób uważa nadal, że lepiej, żeby oferta była w trzech różnych agencjach, a nie w jednej działającej na umowie na wyłączność, bo wtedy się „zamykam”. Właśnie wtedy się otwierasz, bo oferta będąca u kilku różnych agentów, będzie przez nich kurczowo trzymana i niechętnie podzielą się nią z innymi. A umowa na wyłączność z dobrym, renomowanym biurem zagwarantuje Ci dotarcie do wszystkich zainteresowanych, a zamiast 3 biur nieruchomości nad Twoją ofertą będzie pracowało ich jednocześnie co najmniej 30, ale Ty nie będziesz musiał z każdym po kolei podpisywać umowy i pamiętać kto jest kim… czy to nie jest lepsze rozwiązanie?

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, napisz lub zadzwoń do nas, umów się na niezobowiązujące spotkanie, a my opowiemy Ci jak działamy i co możemy dla Ciebie zrobić.

Koniecznie SUBSKRYBUJ nasz kanał na YouTube i zerknij do nas na social media i zobacz jak pracujemy na co dzień:
Youtube
Facebook
Instagram

autor tekstu: Natalia Kułton-Budasz

Porównaj oferty

Porównaj