Wymarzony dom… Tylko gdzie najlepiej zamieszkać pod Poznaniem?

  • 4 lata temu
  • Nieruchomości

Mam przed oczami jeden z najpiękniejszych momentów w mojej pracy.

Ciepłe, letnie popołudnie.

Promienie słońca przebijają się przez niebo.

Wokół pełno zieleni, a w tle biały domek.

W jego kierunku idąca przytulona do siebie para, która właśnie odebrała klucze i z radością wypisaną na twarzy, trzymając się za ręce, zmierza w jego kierunku. Piszą nową historię tego miejsca. Swoją historię.

A ja jestem dumna, że mogłam im w tym pomóc…

Czy Wy też szukacie tego jedynego? Wymarzonego? Wybudowanego jakby specjalnie dla Was?

Dom to ostoja. Miejsce do, którego zawsze wracamy z uśmiechem. Gdzie czujemy się bezpiecznie.

Jest tylko jedno ALE . Zastanawiacie się gdzie będzie Wam się dobrze żyło?

Wiele osób pragnie zamieszkać w miejscu, gdzie rano będzie budził śpiew ptaków, a zza okien widoczny jest las.

Cisza, spokój, sielanka… Po prostu relaks.

Lokalizacja idealna oczywiście powinna też być blisko Poznania, z szybkim i łatwym dojazdem, gdyby zachciało nam się skorzystać z jego uroków.

Powinna też być szkoła, no bo przecież nie macie ochoty codziennie wozić swoich pociech kilkanaście kilometrów, stojąc w korkach.

Sklepy to podstawa. Najlepiej te większe dyskonty, gdzie zrobicie najważniejsze zakupy. Przydałby się też weterynarz, piekarnia i dobra restauracja.

Tylko gdzie jest to wszystko czego Wam trzeba ?

Podpowiem! – udajcie się do południowo- wschodniej części Poznania.

To właśnie tam może czekać na Was wymarzony dom, w idealnym miejscu.

Wielu naszych Klientów, którzy wcześniej mieszkali np. na Ratajach, Wildzie czy w okolicach centrum i z bloku chcą przenieść się do domu z ogrodem decyduje się właśnie na Kamionki, Borówiec i okolice.

Tylko w tym roku w styczniu pomogliśmy w sprzedaży dwóch domów w tej okolicy (a trzeci też jest już bliski zmiany właściciela).

Szybki dojazd do Poznania trasą Katowicką oraz alternatywna droga przez Starołękę, sklepy, nowoczesna szkoła i dużo, dużo lasu. To te czynniki jako największe atuty wymieniają klienci kupujący domy w tej okolicy.

Ale to właśnie walory przyrodnicze są największą wizytówką tego miejsca. Kamionki oraz bezpośrednio sąsiadujący z nimi Borówiec w ponad 60% pokryte są lasami. Ponadto od strony północnej przez obie te miejscowości przepływa urokliwie meandrująca w swej dolinie rzeka Głuszynka będąca ostoją miejscowej fauny i flory.

Jeśli Was to przekonuje lub jesteście zaciekawieni tą okolicą to mamy w swej ofercie  jeszcze kilka domów na sprzedaż w pobliżu 🙂

Teraz jak już wiecie gdzie, to pewnie zastanawiacie się jak…?

Jak kupić swój nowy dom? Jak się za to zabrać? Od czego zacząć?

Myślę, że pierwszym etapem powinno być wyznaczenie sobie budżetu. Przeliczcie na co możecie sobie pozwolić. To znacznie ułatwia poszukiwania i oszczędza rozczarowań, np. w momencie kiedy znajdziecie dom ze snu, ale okazuję się, że bank nie udzieli Wam wystarczającego  kredytu.

Jak to zrobić? Zacznijcie od wizyty u naszego Doradcy Finansowego. To on powie Wam jaka jest Wasza zdolność kredytowa.

Kolejnym etapem powinno być określenie tego na czym zależy Wam najbardziej. Ale pamiętajcie, że kupując nieruchomość z drugiej ręki, szukacie już gotowego domu, a nie projektujecie go samodzielnie. Dlatego pomyślcie na jakie ustępstwa możecie sobie pozwolić. Jeśli Wasze wymagania będą zbyt wysokie i ciężkie do spełnienia może okazać się, że poszukiwanie potrwa kilka lat, a i tak finał może być różny.

Aby usprawnić działania i zaoszczędzić sobie czasu i nerwów najlepiej znaleźć idealnego agenta nieruchomości znającego specyfikę miejscowego rynku, któremu zaufacie, a on podpowie Wam, czy to co macie w głowie jest realne do spełnienia. Potem powinno pójść już z górki. Niemniej jednak przy poszukiwaniach i wyborze swojego nowego miejsca na ziemi warto uzbroić się w nieco cierpliwości i postarać się jak najbardziej odłączyć emocje, w czym również może pomóc zaufany, pewny doradca z „chłodnym” podejściem do sprawy.

Tak czy inaczej Kamionki, Borówiec czy najbliższe okolice bez wątpienia są wspaniałym miejscem do życia o czym przekonuję się za każdym razem jadąc tam na prezentację czy spotkanie z klientami chcącymi powierzyć mi sprzedaż swojej nieruchomości. Tak więc gorąco polecam tą część aglomeracji poznańskiej!

Alicja Ignaszak – Twój Pewny Doradca ds. nieruchomości w Biurze Advestor Premium House

Porównaj oferty

Porównaj