Lider Nieruchomości Otodom 2020 województwo wielkopolskie – Advestor Premium House

  • 3 lata temu
  • Bez kategorii

Najpopularniejszy serwis z nieruchomościami Otodom po raz kolejny zorganizował konkurs Lider Nieruchomości.

Liderem Nieruchomości Otodom 2020 w województwie wielkopolskim zostało nasze biuro Advestor Premium House. Obroniliśmy tytuł z 2019 roku i tym samym drugi raz zostaliśmy Liderem. W tym roku gala wręczenia nagród odbyła się online, a poprowadził ją standardowo Olivier Janiak.

Co dla nas oznacza tytuł Lidera w woj. wielkopolskim?

Za podstawę naszego sukcesu uważamy podejście: „obsługujemy swoich klientów, tak jak sami chcielibyśmy być obsługiwani”. Za cel stawiamy sobie, by zrozumieć motywację klientów co do kupna lub sprzedaży swoich nieruchomości, jak i nauczyć się rozpoznawać towarzyszące im emocje. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprostać ich oczekiwaniom i odpowiednio przeprowadzać transakcje – tak opowiedzieliśmy w wywiadzie dla tok.fm.

ZOBACZ PEŁEN WYWIAD Z NAMI W TOK.FM

Agnieszka i Dawid Głowaccy ich biuro Advestor Premium House wygrało w konkursie Najlepszego Biura Nieruchomości w Województwie Welkopolskim.
foto Wojciech Robakowski dla Otodom.pl
Poznan 26.10.2020

„Zawsze dążymy do tego, aby nawiązać relacje z naszymi klientami i pozostawić po sobie dobre wrażenie. Każdego zainteresowanego staramy się traktować jako potencjalnego partnera do współpracy w przyszłości, a nie jako jednorazowy „deal” na tu i teraz. Dlatego też zdecydowana większość osób trafia do nas z powrotem lub z różnego rodzaju rekomendacji. Jest nam niezmiernie miło, że nasze profesjonalne podejście zostało też zauważone podczas konkursu Lider Nieruchomości 2020, a statuetka drugi raz trafiła w nasze ręce – mówi Agnieszka Głowacka z Advestor Premium House”

Jak przebiegał sam konkurs i kto zwyciężył w pozostałych województwach i kategoriach? O tym przeczytacie poniżej.

Konkurs Lider Nieruchomości Otodom to jedyne w Polsce wydarzenie dla biur nieruchomości oraz pośredników nieruchomości. Podczas tegorocznej edycji wyłoniono zwycięzców w trzech kategoriach: najlepsze Biuro Nieruchomości z każdego województwa, Najlepsze Biuro Ogólnopolskie oraz Najlepszego Pośrednika Nieruchomości.

Uczestnictwo w konkursie to szansa na promocję biura, gwarancja niezależnej oceny oraz możliwość sprawdzenia siebie na tle konkurencji.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała niezależna agencja badawcza – IQS. Podzielone na trzy etapy badanie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby mogły wziąć w nim udział zarówno małe, jak i duże biura, z metropolii oraz z mniejszych miejscowości – wszystko dzięki specjalnie opracowanemu algorytmowi.

Konkurs przebiegał w 3  etapach:

I etap – Dane o firmie:

Przeprowadzony został metodą CAWI (ang. Computer-Assisted Web Interview) – jest to wspomagany komputerowo wywiad przy pomocy strony internetowej. Jako narzędzie badawcze został wykorzystany standaryzowany kwestionariusz ilościowy. W oparciu o opracowany przez metodologów IQS algorytm, przeliczone zostały wskaźniki, które pozwoliły utworzyć rankingi biur nieruchomości. Agencja badawcza zapewniła, że wskaźniki dobrane do badania spełniały kryteria mierzalnych, wiarygodnych, sprawdzonych, pozyskiwanych w sposób tak samo dostępny dla wszystkich uczestników konkursu (niezależnie od wielkości biura, liczby pracowników czy miejsca działania) oraz obiektywnych, czyli niezależnych i niewynikających z jakiejkolwiek indywidualnej opinii oraz adekwatnych dla branży nieruchomości.

Wynikiem I etapu zostały dwa rankingi biur: dla każdego województwa oraz ogólnopolski. Pozycja w rankingu, wraz z wynikami II etapu, zadecydowała o zakwalifikowaniu biura do III etapu.

W tym etapie zostały również wyłonieni laureaci do nagrody Pośrednik Roku 2020, czyli osoba bardzo dobrze postrzegana w branży. Jest to kategoria jakościowa, mierząca subiektywne opinie o jakości i profesjonalizmie pracy danej osoby. Pośrednik Roku 2020 został wyłoniony w kolejnym etapie, czyli badaniu rekomendacji.

II etap – Badanie jakościowe Otodom

W tym etapie konkursu serwis Otodom udostępnił agencji badawczej IQS dane z 2019 roku, generowane z systemu obsługi ogłoszeń Otodom, które posłużyły do oceny jakości pracy biur nieruchomości. Dane zawierały następujące informacje o jakości ofert zamieszczanych przez biura: logo, zdjęcia agentów, uzupełnienie parametrów dodatkowych w ofertach, zdjęcia ofert, procent ofert, które otrzymały co najmniej 1 zapytanie w ciągu 14 dni od publikacji (w przedziale czasowym wrzesień 2019 – luty 2020), przestrzeganie regulaminu Otodom przez biuro.

Na podstawie dostarczonych danych agencja badawcza IQS, przeliczyła wskaźniki według przygotowanego algorytmu. To pozwoliło wyłonić biura, które dostały się do III etapu.

 

III Etap – Badanie Mystery Shopper

Do III etapu zaprosiliśmy jedynie 48 biur (po 3 biura z każdego województwa) oraz biura ogólnopolskie biorące udział w konkursie. Udział w tym etapie pozwolił biurom otrzymać cenne wskazówki, dotyczące tego, co warto udoskonalić w codziennej pracy.

Badanie miało charakter ilościowy i zostało zrealizowane w oparciu o metodologię Mystery Shopper (Tajemniczy Klient). Metodologia ta umożliwia zaobserwowanie sposobu codziennej pracy pośredników nieruchomości. Praca audytorów realizujących projekty Mystery Shopper podlegała kontroli zgodnie z Programem Kontroli Jakości Pracy Ankieterów oraz zasadami Kodeksu ESOMAR.

Narzędziem badawczym był scenariusz wywiadu oraz standaryzowany kwestionariusz oceny opracowany przez agencję badawczą. Zadaniem audytora było wcielenie się w osobę zainteresowaną zakupem nieruchomości. Do badania wybrani zostali audytorzy mający wcześniejsze doświadczenia w badaniach typu Mystery Shopper. Przed realizacją badania każdy audytor przeszedł szkolenie.

Kontrola pracy ankieterów spełniała najwyższe wymagania, zarówno etyczne, jaki metodologiczne stawiane firmie badawczej przez ESOMAR, OFBOR i PKJPA.

Na podstawie wyników badań Mystery Shopper wyłonieni zostali zwycięzcy Konkursu Lider Nieruchomości Otodom, którzy ogłoszeni zostali podczas Gali Lider Nieruchomości Otodom, 27 października 2020 roku.

Zwycięzcy 2020:

Lider Nieruchomości Najlepszy Pośrednik: Katarzyna Czerwiak, Grupa Pro z Krakowa

Lider Nieruchomości Najlepsze Biuro Ogólnopolskie: Tekton Property

Lider Nieruchomości Najlepsze Biuro z każdego województwa:

dolnośląskie: Verso Nieruchomości

kujawsko-pomorskie: LCM Nieruchomości

lubelskie: Alternatywne Biuro Nieruchomości Lublinvest

lubuskie: Skorecki Nieruchomości

łódzkie: Societa Group

małopolskie: Brand&Sell

mazowieckie: Partners International

opolskie: ProSales Nieruchomości

podkarpackie: Opaliński Nieruchomości

podlaskie: Północ Nieruchomości

pomorskie: Galeria Nieruchomości

śląskie: Musiał Group

świętokrzyskie: CKDOM Biuro Nieruchomości

warmińsko-mazurskie: Limeno Nieruchomości

wielkopolskie: Advestor Premium House

zachodniopomorskie: Elite Nieruchomości

A dla przypomnienia poniżej znajdziecie film z gali wręczenia statuetek z 2019 roku:

Agnieszka i Dawid Głowaccy – Twoi Pewni Doradcy ds. nieruchomości w Biurze Advestor Premium House

tel.512-566-979
[email protected]

Koniecznie SUBSKRYBUJ nasz kanał na YouTube i zerknij do nas na social media – zobacz jak pracujemy na co dzień:
Youtube
Facebook
Instagram

Porównaj oferty

Porównaj