Jak przygotować nieruchomość do sprzedaży?

  • 4 lata temu
  • Nieruchomości

Podjęliście decyzję, że sprzedajecie swoje gniazdko ?

I teraz zastanawiacie się jak je przygotować, aby prezentowało się jak najlepiej ?

Poniżej kilka cennych wskazówek, które warto wykorzystać zanim zdecydujecie się przystąpić do sprzedaży.

1. Dokumenty to podstawa

Bardzo ważną kwestią przy sprzedaży nieruchomości jest weryfikacja dokumentów związanych z jej stanem prawnym. Zdarza się tak, że pewne ważne dokumenty bez których transakcja jest niemożliwa do zrealizowania zgubią się bądź ulegną zniszczeniu czy przedawnieniu. Wówczas warto zawczasu zadbać o ich kopię.

Nasze biuro zawsze w pierwszej kolejności weryfikuje czy wszystkie niezbędne do zawarcia transakcji dokumenty posiada Właściciel. Jeśli czegoś brakuje lub coś wymaga dodatkowego wyjaśnienia czy sprostowania, wówczas w jego imieniu zaoszczędzając tym samym jego czas, zajmujemy się tym. A kiedy znajdzie się kupujący nie tracimy czasu na czynności, które powinny zostać wykonane na samym początku.

2. Zmień myślenie

Kiedy zdecydujesz się na sprzedaż swojego M, przestaw swoje myślenie. Spójrz na swoją nieruchomość NIE jak na swoje mieszkanie, lecz jak na nieruchomość na sprzedaż. Wówczas znacznie łatwiej będzie Ci zrozumieć i dostrzec to, co widzi Kupujący. Pozwól mu poczuć się jak „ u siebie”.

Często jest to najtrudniejsze, gdyż z domem kojarzą się wspomnienia, wiele ważnych momentów. Dlatego najlepiej dla Ciebie podczas prezentacji wyjść na spacer czy zakupy, a Twój Agent przejmie pałeczkę i pozwoli Kupującemu poczuć się bardziej swobodnie. To naprawdę działa! Musisz jednak współpracować z rzetelnym i wiarygodnym biurem oraz mieć zaufanie do swojego Agenta, by zostawić mu dom pod opiekę. Dlatego my tak bardzo przywiązujemy wagę do relacji i pracujemy uczciwie, by nasi Klienci mogli nam ufać.

Kiedy ostatni raz malowałeś ściany ? Czy ich kolory są jasne i neutralne?

Przed sprzedażą warto zastanowić się nad odświeżeniem nieruchomości. Lubisz krwistą czerwień? Kupiec niekoniecznie. Postaw na jasne, stonowane barwy, które dodadzą lekkości, rozjaśnią pokoje i  przede wszystkim każdy poczuje się w nich dobrze.

Sesja mieszkania na Wildzie 

4. Postaw na minimalizm

Dom, w którym jest dużo ciężkich mebli czy zbędnych bibelotów sprawia wrażenie mało przestrzennego. Postaw na minimalizm i usuń meble, które są już zniszczone, nie pasują do wnętrza lub po prostu zabierają za dużo przestrzeni. Zyskasz przestrzeń i świeżość.

5. Neutralność

Postaraj się, aby w Twoim wnętrzu było jak najmniej elementów, które łatwo można personalizować. Usuń zdjęcia, poukładaj ubrania czy pamiątki w szafach. Oczyść blant w kuchni. Sprawi, to że Kupiec będzie mógł w wyobraźni bardziej spersonalizować nieruchomość do siebie.

6. Zadbaj o czystość i zapach

Po prostu posprzątaj swoje M. Jest to bardzo ważne. Duże łatwiej zrobić dobre pierwsze wrażenie i rozkochać Kupca w nieruchomości, jeśli jest ona czysta. Zapach jest różnie ważny. Przed każdą prezentacją warto dobrze wywietrzyć mieszkanie. Zapachowa świeczka, patyczki czy inne tego typu produkty są bardzo mile widziane. Jeśli masz zwierzęta, postaraj się, aby nie było ich na prezentacji. Nie każdy lubi, bądź może być uczulony na np. milusińskiego psa, który skacze i cieszy się na widok nowego człowieka w domu.

7. Home Staging

Każde wnętrze wygląda lepiej, ubrane w modne poduszki, bieżniki, narzuty czy świeże kwiaty. Diabeł tkwi w szczegółach. Czasem niewielkim nakładem możemy przerobić nudne wnętrze – w modne i pożądane.

8. Marketing

Każda rzecz, którą chcemy sprzedać potrzebuje marketingu. Kobiety chętniej kupią online sukienkę, która cudownie leży na pięknej modelce, utożsamiając się z nią i licząc na to, że też dzięki niej będą tak dobrze wyglądać 😉 niż tą samą rzecz sfotografowaną na zwykłym wieszaku.

Zdjęcia to podstawa, ale nie wszystko. Dobry Agent zadba o to, aby Twoja nieruchomość była jak ta kusząca piękną sukienką modelka 🙂

Dlatego jeśli nie wiesz od czego zacząć, zgłoś się do nas i miej nas na wyłączność!

Sesja domu w Szczepankowie

Sesja mieszkania na Grunwaldzie  

Sesja mieszkania na Wildzie

Sesja apartamentu w City Parku

Sesja apartamentu w City Parku

 

Alicja Ignaszak – Twój Pewny Doradca ds. nieruchomości w Biurze Advestor Premium House

Porównaj oferty

Porównaj