Salon jako wizytówka każdego domu i mieszkania

  • 2 lata temu
  • Aktualności Nieruchomości

SALON jako wizytówka każdego domu i mieszkania – gdzie szukać inspiracji na urządzenie naszego centrum życia domowego?

Nie zważając na to ile lat mieszkamy w danym mieszkaniu czy domu, nie tylko chcemy czuć się w nim dobrze, ale chcemy sprawić by odwiedzający nas goście mieli pozytywne odczucia. Większość wolnego czasu spędza się w salonie – to serce domu. To właśnie tam przyjmujemy gości, wspólnie z rodziną spędzamy czas czy zwyczajnie w sobotni wieczór czytając ulubioną książkę przy lampce wina relaksujemy się.

Przestrzeń, która nas otacza ma ogromy wpływ na nasze samopoczucie. Nie ma idealnego przepisu na idealny salon. Dlaczego? Bo każdy ma inne potrzeby.

Dla jednych czerwone ściany w pokoju będą motywacją do działania, przywołają pozytywne wspomnienia, a dla innych będą czymś co wprowadza w stan osłupienia. Zatem nasuwa się pytanie czy możliwe jest wykonanie aranżacji salonu bez wad? No ba! Pomysłów oraz wskazówek nie brakuje, można znaleźć je w wielu miejscach. Wystarczy tylko dopasować je do własnych potrzeb.

Gdzie znajdziesz pomoc?

Opcje są dwie. Możesz skorzystać z usług projektanta czy firmy zajmującej się aranżacją wnętrz bądź zdać się na samego siebie.

Wybierając pierwszy wariant masz pewność wygody oraz tego, że dostaniesz gotowy projekt i wprowadzisz w nim ewentualne zmiany, jednak musisz nastawić się na spory wydatek.

Natomiast, aby oszczędzić pieniądze będziesz musiał poświęcić swój czas. Inspiracje i pomysły są na wyciągnięcie ręki. Pomocne będą katalogi firm meblowych, strony internetowe poświęcone dekoracjom czy spora ilość profili w social mediach. Aranżacja wnętrz to czasochłonny proces, dlatego nie nastawiaj się negatywnie. Daj sobie czas, który jest gwarancją tego jak wspaniale będziesz się czuć w swoim wymarzonym salonie. Przerasta Cię to? Nie masz czasu? Nie bój się prosić o pomoc doświadczonych doradców.

Jakich błędów nie popełniać projektując salon?

Kiedy zapadnie decyzja, że chcesz sam urządzić swoje gniazdko warto pamiętać o kilku  elementach pomieszczenia. Istotne będą tutaj: wielkość, wysokość, układ gniazdek elektrycznych oraz okien.

Bez wcześniejszego planu łatwo będzie pogubić się w całej procedurze urządzania. Bardzo łatwo jest sprawić, że wnętrze jest nudne, mało stylowe lub zagracone.

Co możesz zrobić, by osiągnąć efekt „wow”? Podsyłam Ci kilka cennych rad.

  1. Unikaj zbyt krzykliwych kolorów ścian, to właśnie one w dużym stopniu odpowiedzialne są za klimat pomieszczenia. Idąc do sklepu wzorniki kuszą neonowymi, wyrazistymi kolorami jednak do takich odcieni ciężko dobrać dodatki i meble, które razem będą tworzyły ciepłą atmosferę.
  2. Zasłony potrafią całkowicie odmienić wnętrze. Nie unikaj ich tylko spraw, by odpowiednio pełniły swoją funkcję – zakrywały okno. Powinny być zawieszone jak najwyżej, sięgać do podłogi i stykać się z nią. W dzisiejszych czasach wybór materiałów jest ogromny. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.
  3. Podstawowy błąd w aranżacji salonu to brak oświetlenia. Często stawiamy na jedno, centralne światło na suficie, a to właśnie lampy nadają klimatu i ciepła w pomieszczeniu. Mogą pełnić funkcję dekoracyjną np. nad obrazem lub funkcjonalną sofą np. podczas czytania ulubionego czasopisma. Im bardziej rozproszone światło, tym bardziej wnętrze jest nastrojowe.
  4. Salon, który nie jest przytulny to nie salon! Miękkie, przyjemne dodatki w postaci koca, poduszek czy dywanu to stanowcze „TAK” w salonie. Pomijając takie dodatki sprawiasz, że miejsce wydaje się puste, surowe i zimne.

A może kuchnia w salonie ?

Nie zaskoczę Cię jeśli napiszę, że faktycznie jest taka opcja, bo jest to dość popularne i funkcjonalne rozwiązanie. Oczywiście jak to ze wszystkim – będzie miało ono swoich zwolenników i przeciwników. Zwolennicy być może ze względu na mały metraż mieszkania lub po prostu wygodę, będą zadowoleni z połączenia kuchni z salonem, dzięki czemu zyskają większą przestrzeń oraz światło.

A co z wyspą? Wygląda świetnie, jednak znacznie zmniejszy szerokość ciągów komunikacyjnych. Warto wspomnieć, że połącznie kuchni z salonem to możliwość gotowania i jednocześnie spędzania czasu z rodziną – przyznam szczerze, że sama preferuję ten układ z racji tego, że mając małego brzdąca w domu mam możliwość zrobienia czegoś w kuchni jednocześnie nie tracąc go z oczu 😊

Przeciwnicy tego rozwiązania z pewnością mają świadomość, że decydując się na jedno wnętrze kuchnia + salon muszą one stanowić całość. Nie można pozwolić sobie na dwie różne aranżacje. Nie jest to również dobre rozwiązanie dla osób wrażliwych na zapachy czy takich, które bezpośrednio po obiedzie lubią rozłożyć się na kanapie i oddać chwili relaksu – brudne naczynia nie zrobią klimatu ☹

Na koniec warto wspomnieć, że przytulnie i starannie zaaranżowane wnętrza zaprocentują w przyszłości. Jako biuro nieruchomości obsługujące także nieruchomości premium w Poznaniu wiemy jak ciepłe, starannie zaaranżowane wnętrze salonu pomaga nam, gdy musimy szybko sprzedać nieruchomość. Czasem w takim wnętrzu zbędny jest nawet Home Staging, gdyż gustownie zaaranżowana przestrzeń nie wymaga już większej ingerencji.

Nasza strona internetowa może służyć Ci nie tylko do przeglądania nieruchomości na sprzedaż, które mamy w swojej ofercie, ale zachęcam Cię do inspiracji podczas aranżowania wnętrz. Poniżej wrzucam kilka zdjęć ciekawych salonów z naszej aktualnej oferty.

A poniżej nasze topowe oferty sprzedaży:

Nie znaleziono ofert.

Agnieszka i Dawid Głowaccy Advestor Premium House
Lider Nieruchomości Otodom 2019 i 2020

tel. 512-566-979
[email protected]

Koniecznie SUBSKRYBUJ nasz kanał na YouTube i zerknij do nas na social media – zobacz jak pracujemy na co dzień:
Youtube
Facebook
Instagram

Porównaj oferty

Porównaj